Partners
Vorige

Programma en samenvattingen masterproefverdedigingen
elektromechanica, elektrotechniek en automatisering

Woensdag 25 juni 2014 Donderdag 26 juni 2014

Hierbij stellen wij u de samenvattingen voor van de masterproeven opleiding elektromechanica, elektrotechniek en automatisering. Deze samenvattingen stellen u in staat om op een snelle manier kennis te maken met de diverse masterproeven.

Bijna alle masterproeven verliepen in samenwerking met bedrijven. Langs deze weg willen we dan ook onze dank betuigen aan al degenen die instonden voor de begeleiding van één of meerdere masterproeven. Hun inzet om de studenten op een adequate manier te begeleiden is voor ons een teken van de waardering die men aan de dag legt ten aanzien van onze opleidingen.

Samenwerking met de industrie vormt een wederzijdse wisselwerking die leidt tot een win-win operatie. Verschillende bedrijven kennen reeds de weg naar de UGent campus Kortrijk, waar het team klaar staat voor gerichte opleiding, op maat van de klant.

Namens de opleidingen

J. Knockaert & K. Stockman
Opleidingscoördinatoren elektromechanica, elektrotechniek, automatisering.

 


Woensdag 25 juni 2014


 

Jurygroep EM 1: lokaal A006

terug naar overzicht
Uur Student Titel masterproef In samenwerking met Samenvatting
08u30 Blondeel Wannes Gebruik van Virtual Reality modellen voor Operator Training in een assemblage omgeving Sagility Openen
09u00 Hoedt Steven Onderzoek in het kader van SMART WEB Catael Openen
09u30 Avet Ludovic Analyse en optimalisatie van de efficiëntie van sigaarafwerkingsmachines J. Cortès Cigars Openen
10u00 Boeve Floris Retrofit van een volautomatische palletwikkelaar Balta Openen
10u30 Talpe Pieter Rechtstreeks loggen naar SQL vanuit de industriële werkvloer Catael Openen
11u00 Naessens Thomas QoS bij Ethernet voor industrieel gebruik UGent, Kortrijk Openen
11u30 Debu Stijn Verkorten van cyclustijden en minimaliseren van afval bij een stansmachine IVC Openen

 

Jurygroep EM 2: lokaal A004

terug naar overzicht
Uur Student Titel masterproef In samenwerking met Samenvatting
8u30 Vandeginste Steven Ontwerp en integratie van een machinevisie systeem Pullmaflex Openen
09u00 Hoornaert Marijn Renovatie en verbetering van een automatische palletiser Berry Floor Openen
09u30 Borms Bram Kwaliteitsinspectie van een geponst U-profiel met behulp van lasertriangulatie Soenen Openen
10u00 Parret Jeroen Meten en analyseren van lagerstromen in inductiemotoren UGent, Kortrijk Openen
10u30 Degryse Kevin Implicatie van Performance Level op sensoren, sturingen en actuatoren Ceratec Openen
11u00 Vandeputte Johannes Discontinu rechten van verenstaaldraad Pullmaflex Openen

 

Jurygroep EM 3: lokaal A003.2

terug naar overzicht
Uur Student Titel masterproef In samenwerking met Samenvatting
08u30 Sagaert Nico Dynamische optimalisatie van een houtdraaibank en reductie van het trillingsniveau Wivamac Openen
09u00 Lecluyse Dieter Energetische studie van een hydraulische balenpers Valvan Baling Systems Openen
09u30 Deleu Jos Fysische modellering en testbankvalidatie van het hydraulisch circuit van een Citroen DS UGent, Kortrijk Openen
10u00 Verdonck Julo Optimalisatie van een mechatronisch systeem LVD Openen
10u30 Merlevede Laurent Aansturen en afregelen van een robot met 6 vrijheidsgraden UGent, Kortrijk Openen
11u00 Vanbecelaere Foeke Dynamisch gedrag bij akoestische levitatie UGent, Kortrijk Openen
11u30 Pottevijn Dries Ontwikkeling van software tool voor het ontwerp van variabele riem transmissies CNH Openen

 


Donderdag 26 juni 2014


 

Jurygroep EM 4: lokaal A006

terug naar overzicht
Uur Student Titel masterproef In samenwerking met Samenvatting
08u30 Claeys Arno
Optimalisering blekwissel Unilin Openen
09u00 Minne Martijn
Automatisering van een verpakkingsunit voor weefmachine onderdelen
Picanol
Openen
09u30 Derumez Matthias
Protocol studie van Profinet IO
UGent, Kortrijk
Openen
10u00 Lesage Sander
Optimalisatie van het receptbeheer van een latex-mengkeuken
Balta
Openen
10u30 Verscheure Jordan
Profinet: Industrieel netwerk voor visualisatie en beheer
Renson
Openen
11u00 Scherpereel Wouter
Retrofit installatie voor verfhechtingscontrole op getuft kamerbreed tapijt met S7-1500 PLC
Balta
Openen
11u30 Sabbe Cédric
Ontwerpen van een teststand voor een zeer nauwkeurige positioneer-zaagunit in een safety omgeving
Unilin
Openen

 

Jurygroep EM 5: lokaal A004

terug naar overzicht
Uur Student Titel masterproef In samenwerking met Samenvatting
08u30 Vral Thijs
Studie naar implementatie van residentiële DC-netten
Lemcko
Openen
09u00 Liefooghe Stijn
Evaluatie hoogrendementsmotoren en ontwerp didactische meetopstelling
UGent, Kortrijk
Openen
09u30 Laveyne Bram
Energiestudie
Poco Loco
Openen
10u00 Delabie Ruben
Energetische optimalisatie van een industriële waslijn
Utexbel
Openen
10u30 Depoortere Job
Intelligente energiemonitoring
dtplan
Openen
11u00 Dewaegenaere Pieter
Ombouw en realisatie van lasersnijmachine met adaptieve optiek
LVD
Openen

 

Jurygroep EM 6: lokaal A003.2

terug naar overzicht
Uur Student Titel masterproef In samenwerking met Samenvatting
08u30 Ryon Thomas
Implementeren van een 7e as bij een robotarm
Staubli
Openen
09u00 Daene Megiel
Stappenmotor bench
On Semiconductor
Openen
09u30 Vandecaveye Louis
Ontwerp van een automatisch headerkoppelinssysteem voor maaidorsers
CNH
Openen
10u00 Dejonckheere Brecht
Ontwikkeling van een tandem getrokken spuitmachine
Delvano NV
Openen
10u30 Vandooren Jens
Hoogdynamische stappenmotor positioneer applicaties
UGent, Kortrijk
Openen
11u00 Maes Laurenz
Onderzoek van polijsttechnieken voor weefmachineonderdelen
Picanol
Openen
11u30 Verschatse Bram
Kunstmatig verouderingsproces van persspiegels
Unilin Openen